Перший знімок чорної діри

1
Чорна діра
Event Horizon Telescope Collaboration

За допомогою телескопа Event Horizon вчені отримали перше в історії зображення чорної діри у центрі далекої галактики Messier 87. 

Ця чорна діра знаходиться на відстані 55 мільйонів світлових років від Землі й має масу в 6,5 мільярдів разів більше, ніж Сонце. На зображенні зображено яскраве кільце, утворене як світловий вигин в інтенсивній гравітації навколо чорної діри.

"Ми зробили перше фото чорної діри", сказав директор проекту EHT Шеперд С. Доельман з Гарвард-Смитсонівського Центру астрофізики. "Це надзвичайний науковий подвиг, досягнутий командою з більш ніж 200 дослідників".

Це фотозображення є найсильнішим доказом існування надмасивних чорних дір і відкриває нове вікно для вивчення чорних дір, їхніх горизонтів подій і гравітації.

Чорні діри — це надзвичайні космічні об'єкти з величезними масами, але надзвичайно компактні. Наявність цих об'єктів впливає на їх навколишнє середовище в крайніх варіантах, деформації простору-часу і супернагрівання будь-якого навколишнього матеріалу.

Телескоп Event Horizon (EHT) — проект з восьми наземних радіотелескопів, створених за допомогою міжнародної співпраці. Він був створений для захоплення зображення чорної діри. Event Horizon пов'язує телескопи по всьому світу для формування віртуального телескопа розміру Землі з безпрецедентною чутливістю і дозволом. Телескоп є результатом багаторічної міжнародної співпраці та пропонує вченим новий спосіб вивчення найбільш екстремальних об'єктів у Всесвіті, передбачених загальною теорією відносності Ейнштейна протягом столітнього року історичного експерименту, який вперше підтвердив теорію.