Берлінське видавництво видає "гід радянськими мозаїками України"

Євген Нікіфоров
Євген Нікіфоров

Для фінального варіанту книги було створено 5 маршрутів і відібрано 121 фото з приблизно 5 тисяч знайдених радянських мозаїк.

Фотограф Євген Нікіфоров анонсував у своєму фейсбуці вихід книги, яка отримала назву – "Ukraine. Art for Architecture. Soviet Modernist Mosaics 1960 to 1990". Рік тому і нього виникла ідея створити  "гід радянськими мозаїками України". Основою стали 5000 знайдених об'єктів монументально-декоративного мистецтва.

Разом із Євгеном над книгою працювала Поліна Байцим, яка додала до відзнятого матеріалу величезну кількість нової інформації стосовно деталей створення робіт, іконографії творів, сюжетів, історичних фактів пов'язаних з роботами та інше.

"Кожного разу повертаючись до пройденого шляху і до готової верстки, я сам із собою погоджуюсь, що нам вдалося зробити дійсно важливу і своєчасну книгу. І дуже рекомендую подивитися на країну під новим кутом, проїхавши один із запропонованих маршрутів. ", пише Євген Нікіфоров.

Видавцем виступило берлінське видавництво DOM publishers. Книга увійде до вже існуючою серії видавця Art for Architecture, першопрохідниками якої стали гіди по мозаїкам східної Німеччини та Грузії.